Hakkımızda

Firmamız, 1954 yılında Erdoğan KALIPÇILAR tarafından alüminyum, sarı ve bronz dökümhanesi olarak Kokil Döküm ismi ile kurulmuştur. Daha sonra faaliyetlerine sadece alüminyum kum ve kokil döküm olarak devam eden firmamız ismini Kokil Metal olarak değiştirmiş ve alüminyum döküm konusunda uzmanlaşmayı seçmiştir. 1994 yılından itibaren faaliyetlerine Ltd. şirket olarak devam eden firmamız, 2003 yılı başından itibaren kendi içinde yeniden yapılanmaya gitmiş 600m² kapalı alanda yüksek döküm teknolojisini eğitimli personeliyle başarıyla devam ettirmiştir. Bu değişim, firmamızın aktivite alanını genişletmiş olup döküm sektöründeki iddiasını arttırmıştır. 2007 yılında ilk ihracatını gerçekleştiren Kokil Metal, 2006 yılında ISO:9001 belgesini alarak kalitesini standartlaşmaya yönelik ilk önemli adımı atmış oldu. 2017 yılında üretime geçmeye hazır olacak 5000m² alana kurulan yeni fabrikamızda, en son döküm teknolojileri ile birlikte kapasitesini %700 arttırmayı hedeflemektedir. Bugün Türkiye’de sektörünün en eski firmalarından biri olan, Kokil Metal 63 yılın verdiği tecrübe ve güçle reçineli kum kalıplama ve kokil kalıba döküm sistemleri ile başta otomotiv, savunma sanayi, enerji olmak üzere çeşitli endüstri gruplarına en iyi hizmet vermeye devam etmektedir.

Misyonumuz

Kokil Metal, kaliteden ödün vermeyen, Avrupa standartlarında üretim yaparken aynı zamanda 63 yıllık tecrübe ile birlikte en yeni teknolojiyi kullanan, müşteri memnuniyetine önem veren yenilikçi ve öncü bir firmadır. Kalite ve müşteri memnuniyeti asla taviz vermediğimiz iki önemli unsurdur. En önemli değerlerimiz, dürütslük, iş bilinci ve devamlılıktır.

Vizyonumuz

Dünya çapında tanınan, aynı zamanda Türkiye’de sektöre yön verecek, en önde gelen firmalardan biri olmak en büyük hedefimizdir. Bu hedef vizyonumuzu oluşturmakla beraber, kısa vadade ki amacımız her zaman daha da iyisini yapmaktır.

Hizmet Verdiğimiz Sektörler

Otomotiv, savunma sanayi başta olmak üzere ulaşım, enerji, beyaz eşya, inşaat sektörlerinde tek parçada 100 gr ile 500 kg alüminyum döküm üretimi yapıyoruz.