Hakkımızda

Firmamız, 1954 yılında alüminyum, sarı ve bronz dökümhane olarak kuruldu ve faaliyetlerini alüminyum reçine, kum ve kokil döküm üzerine yoğunlaştırarak sektörde uzmanlık kazandı. 1994 yılında limited şirket olarak yeniden yapılanmamızı tamamladık Bu yenilenme, faaliyet alanımızı genişletti ve sektördeki konumumuzu güçlendirdi.

2003 yılında 600m²'lik yeni fabrikamızda, daha sistemi ve genişletilmiş kadromuzla Beyaz Eşya ve Enerji sektöründe önemli projelere imza attık. Yine aynı yıl içerisinde spektrometre analiz cihazını bünyemize katarak, kalite anlamında önemli bir adım attık.

2006'da ISO:9001 kalite belgesi ile kalite yönetim sistemimizi standartlaştırırken, 2007 yılında ilk ihracatımızı gerçekleştirdik.

2019 yılında, 5000m² alana sahip yeni fabrikamıza taşındık ve burada en son döküm teknolojileri ile kapasitemizi önemli ölçüde arttırdık. 2021 yılında IATF kalite belgesini aldık ve 2023 yılında diğer önemli kalite belgelerini ekleyerek, kalite yönetim sistemimizde ciddi atılımlar gerçekleştirdik. Aynı yıl, CT'li X-Ray ve kalite laboratuvarımızı geliştirdik, talaşlı imalat alanında yeni bir fabrika kurduk. Bu gelişmelerle birlikte, otomotiv, beyaz eşya ve enerji başta olmak üzere çeşitli endüstri gruplarına hizmet vermekte olan firmamız, yarım asırı aşkın tecrübesi ve gücü ile sektörün önde gelen isimlerinden biri olmaya devam etmektedir.